Sigorta Sektörünün Geleceği

Sigorta Sektörü altın çağını yaşamıyor.Bir çok sebep gösterilebilir bu durum için fakat en önemlisi yanlış yönetimdir.

Türkiye Sigorta Birliği denilen bir kuruluş var ,bu kuruluşa üye bir sigorta şirketi çıkıyor ve internetten satışı savunuyor,ertesi gün başka bir sigorta şirketi '' internetten sigorta satışı yapmayacağız '' diyor.

iyi çok güzel ama en azından bunları söylerken üsluba ve zamanlamaya dikkate edin be kardeşim demezler mi adama...

Sonuç olarak bir sigorta şirketi diğer bir sigorta şirketine acenteleri düşman ediyor.Fakat bilinmiyor ki internetten sigorta satışı yapmayacağım söylemini ortaya koyan sigorta şirketi gelecekte digital'in gücüne yenilerek mecburen internetten sigorta satışı gerçekleştirecek.

Buna en güzel örnek daha bugün yasaklanan Twitter oldu, nasıl hissettiniz bi an için sanki kolunuz kanadınız kırıldı dimi.Ortalık birbirine girdi Twitterda Twitter diye bağırmaya başladık.Bu örnek bile bizim digital yaşama ne kadar bağlandığımızı ve bu durumun hayatımızdaki etkisini gösteriyor.

Tabii bu noktada acenteler hemen bayram ediyor.İnternetten sigorta satışı yapmayacak bir şirket var helal olsun , arkandayız , seninleyiz falan filan....

İşin özeti sevgili dostlar hiç kimse kusura bakmasın ama gelecek sosyal medya ve internette bunu istesenizde istemesenizde kabullenmek zorundasınız. Osmanlı'da zamanında bir çok şeyi kabullenmedi ve bu durum çöküşüne sebep oldu. Sigorta şirketleri hem reklam yönetimi hem de poliçe satışında bir gün gelecek tüm işlemlerini internetten yürütecek.

Bu yazımın tarihinide bir yere not edin ... Erhan NAVRUZ kardeşimiz söylemişti dersiniz..

Erhan NAVRUZ

Kaynak Sigorta Haber ajansı