Generali Kasko

Generali Kasko Konya

Kaza anında tamirin yapılacağı servisi Generali Sigorta Anlaşmalı Özel Servis olarak sınırlandırılması durumunda ekstra indirimden faydalanma imkanı

Yeni Araçlarda, araç pert olduğunda yeni ikame bedeli ödenecektir.

Piyasa Değer Farkı teminatı ile 2. el aracınızın sigorta anındaki değerini koruyabileceksiniz.

Otomobillerde herhangi bir hasar durumunda , hasar ikame zeyilnamesi primsiz yapılmaktadır.

Taksitli satış imkanına ek olarak, Peşin ödemelerde ekstra indirimden yararlanma imkanı

Çekici, Kurtarma vb. geniş kapsamlı Yol Yardım Hizmeti.

Ekstra Asistans Hizmeti ile kaza, deprem, yangın, sel ve terör risklerinden birinin gerçekleşmesi durumunda aracınızın tamir süresince herhangibir sınırlandırma olmadan yedek araç imkanından faydalanabileceksiniz.

Aracınızdaki küçük ölçekli hasarlarınızı, Mini Onarım hizmetiyle, hasarsızlığınız bozulmadan giderebilirsiniz.

Araç anahtarlarının gasp neticesinde ele geçirilmesi veya ev/işyerine zorla girilerek anahtarların çalınması neticesinde aracınızın çalınması durumu güvence altındadır.

Aracın tamir edilmesi esnasında; hasarlı ve değiştirilmesi gereken parçanın orjinal olması durumunda orijinal parça kullanılacaktır.

Evde Bakım Teminatı ile hemşire, hizmetçi, fiziksel tedavi vb. için yapacağınız harcamaları günlük olarak güvence altına alma imkanı.

Anlaşmalı Özel Servislerimizde yapacağınız 15.000 TL'ye kadarki bir onarımda hasarsızlık indiriminizi bozmuyoruz.

Hasarsızlık Kademenize göre 70%'e varan oranlarda hasarsızlık indirimi.

Kaza tespit tutanağı ile belgeli %100 rüculu hasarlar, Anlaşmalı Servislerimizin kullanıldığı 1 radyo teyp, 1 cam kırılması hasarları, kasko hasarsızlık indiriminizi etkilemiyor.

 

TEMİNATLAR

İhtiyarı Mali Sorumluluk:

Aracınızın kullanımı esnasında, bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına sebep olmanızdan ya da bir araca veya mala zarar vermenizden dolayı hukuki sorumluluğunuzun Trafik Sigortası limitlerinin üzerinde kalan kısmını güvence altına alır.

 

Yolcu/Sürücü Ferdi Kaza:

Sürücünün veya aracınızda bulunan yolcuların trafik kazası neticesinde vefat etmeleri durumunda veya sürekli sakat kalmaları durumu ile tedavi masrafları güvence altına alınmaktadır.

 

Hukuksal Koruma:

Aracınızın kullanımı esnasında sürücü olarak taraf olduğunuz veya aracınızla ilgili doğabilecek hukuksal sorunların çözülmesi için dilekçe yazımı, ihtarname, danışmanlık ücreti gibi dava masrafları güvence altına alınmaktadır.

 

Anahtar/Kilit Değiştirme Masrafları:

Anahtarlarınızın gasp sonucunda veya kusurunuz olmaksızın 3. şahıslar tarafından ele geçirilmesi neticesinde mevcut anahtar(lar)ın yeniden kopyalanması, alarm ve/veya immobilizer türü uyarı sistemlerinin kodlanması, komple kilit mekanizmasının/kontak setinin değiştirilmesi masrafları 1.000 TL limit ile güvence altına alınmaktadır.

 

Cam Kurtaran Hizmeti:

Aracınızın Kasko poliçesi kapsamında karşılaşacağı zararlar neticesinde aracın camlarında oluşacak zararlara ek olarak münferit olarak araç camlarında oluşacak zararlar da teminat altına alınmaktadır.

 

Mini Onarım:

30 cm'e kadar boya hasarları, 5 cm'e kadar iç döşeme hasarları, 5 cm'e kadar boyasız kaporta göçükleri gibi küçük hasarlar mevcut Hasarsızlık İndiriminizi etkilemeden anlaşmalı servislerde tamir edilebilmektedir.

 

Generali Yardım Hizmeti:

Herhangi bir kaza veya arıza durumunda, yılın 365 günü 24 saat, aracınızın çekilmesi, kurtarılması, sizin ve (varsa) yanınızdakilerin eve ulaştırılması, acil tıbbi yardım sağlanması gibi araç yardım hizmetlerini içermektedir.

 

İkame Araç Hizmet:

Kaza, arıza, deprem, yangın, sel, terör riskleri sonucunda yürüyemez durumda olması halinde tamirat süresince (Eksper tarafından belirlenen süre kadar) azami 7 gün süre ile (yılda 2 kere olmak üzere) sigortalıya ikame araç verilecektir.

 

Ek teminatlar:

 

Kişisel Eşyalar:

Aracınızda bulunan özel eşyalarınızı, "Kasko Sigortası Genel Şartları" kapsamında güvence altına alınan risklere karşı (iPad, dizüstü bilgisayar vb. mobil elektronik cihazların bagajda bulunması şartıyla çalınma riskine karşı da güvence altına alınmıştır) 1.500 TL'ye kadar teminat altına alır.

 

Piyasa Değer Farkı:

2. el araçlar için aracın sigorta anındaki değeri ile aracın pert/çalınma anındaki rayiç değeri arasında farkı maksimum 10.000 TL'ye kadar karşılar.

 

Ekstra Asistans Hizmeti:

Bu özel teminat size sınırsız ikame araç hizmeti (hasarlı aracınızı incelemeye gelen eksperin belirleyeceği süreyle sınırlı olacaktır) , en geç 60 dakika gibi hızlı bir sürede size ulaşacak çekici hizmeti sağlar. Ayrıca aracınızla yaptığınız kaza neticesinde acil bir noktaya yetişmeniz gerekebilir böyle bir durumda da 50 TL’ye kadar şehiriçi taksi ücretinizi karşılar.

 

Evde Bakım:

Geçirdiğiniz ani ve beklenmedik bir kaza sonrası (hastanede yatmış olmanız gerekmektedir) evde bakım almanız gerekiyorsa hemşire, fiziksel tedavi gibi giderlerinizi karşılamak için günlük 100 TL'den azami 30 gün tazminat ödemesi alırsınız.

 

Yurtdışı Teminatı:

Yurtdışı seyahatlerinizde güvence sağlar.

 

Ses ve Görüntü cihazları:

Aracın orijinalinde bulunmayıp sonradan eklenmiş ise alınabilir.

 

LPG Tesisatı:

Aracın orijinalinde bulunmayıp sonradan monte edilmiş ise alınabilir.